Jak zrobić pompony z bibuły na wesele?

Bibułę od lat wykorzystuje się nie tylko do tworzenia stylowych ozdób bożonarodzeniowych czy wielkanocnych. Jak się okazuje, przy pomocy marszczonej bibuły można też wykonać piękne i oryginalne dekoracje na przyjęcia okolicznościowe, a więc na urodziny, imieniny czy na imprezy weselne. Można je przygotować zupełnie samodzielnie, nie wydając w ten sposób pieniędzy na gotowe ozdoby.

Jednym z pomysłów na udekorowanie sali na wesele może być stworzenie kolorowych pomponów z bibuły. Tworzenie takich dekoracji wielu osobom wydaje się być trudne i czasochłonne, a tymczasem to tylko pozory. Jeśli więc mamy odrobinę czasu, cierpliwości i dobrych chęci, z całą pewnością możemy zabrać się za przygotowanie różnobarwnych bibułowych kul na wesele.

Pompony z bibuły to pomysł nie tylko na niedrogą, ale również na bardzo efektowną dekorację. Co więcej, takie pompony znakomicie sprawdzą się również w sytuacjach, kiedy będziemy chcieli w ciekawy sposób zaaranżować pokój swojej pociechy z okazji balu dla dzieci czy z okazji każdej innej imprezy okolicznościowej. Tego rodzaju ozdoby od lat robią furorę w Ameryce, ale i u nas są coraz częściej stosowane i wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń.

Do przygotowania bibułowych pomponów do dekoracji sali weselnej będziemy potrzebować bibułę (w różnych kolorach lub w jednym kolorze, co powinno być uzależnione od wystroju i charakteru pomieszczenia), cieniutkie druciki (najlepsze będą druciki florystyczne lub biżuteryjne), kawałki kolorowych tasiemek, linijkę oraz nożyczki.

Każdą rolkę bibuły tniemy oddzielnie na około pięć odcinków o szerokości około czterdziestu centymetrów. W ten sposób powinniśmy uzyskać kilka prostokątów, które następnie składamy na pół po dłuższym boku i ponownie rozcinamy. Otrzymujemy około dziesięć sztuk prostokątów, które kolejno składamy w tak zwaną harmonijkę i wyznaczamy środek. Będzie to miejsce, w którym musimy zrobić nacięcie.

Środek każdego prostokąta z bibuły przewiązujemy delikatnie drucikiem, a następnie rozchylamy, aby powstał nam specyficzny wachlarz. Warstwa po warstwie ostrożnie powinna być rozchylona, aby utworzył nam się cały pompon. Wydaje się to być dość czasochłonne, ale jeśli nabierzemy wprawy, wówczas tworzenie takich efektownych pomponów z bibuły na pewno nie będzie dla nas trudnością.

Kolorowe pompony z bibuły z powodzeniem można wykorzystać do przyozdobienia sali na wesele, ale oczywiście nie tylko. Bibułowe pompony mogą też stanowić świetną dekorację pokoju na każdą dziecięcą imprezę. Takie dekoracje mogą być nawet ozdobami wielokrotnego użytku, pod warunkiem, że będziemy je właściwie przechowywać i nie ulegną zniszczeniu.