Ozdoby bożonarodzeniowe krok po kroku

Tuż przed nadejściem świąt Bożego Narodzenia, warto znaleźć nieco czasu na przygotowanie prostych ozdób z bibuły. Mogą to być kolorowe bibułowe dzwonki, bombki lub wiele innych dekoracji, które powiesimy na naszym świątecznym drzewku. Ozdoby bożonarodzeniowe z bibuły są nie tylko efektowne, ale i bardzo tanie w wykonaniu.

Jednymi z najbardziej popularnych  ozdób bożonarodzeniowych są oczywiście bombki. I chociaż w sklepach tuż przed świętami możemy znaleźć bardzo szeroki wybór tego rodzaju dekoracji, to jednak można też przygotować zupełnie samodzielnie kolorowe bombki z bibuły. Do ich wykonania będziemy potrzebować kolorową bibułę, klej oraz nożyczki. Własnoręcznie zrobione ozdoby z całą pewnością będą znacznie bardziej oryginalne od tych kupowanych.

Istnieje wiele różnych sposobów na wykonywanie bibułowych bombek, jednak ten najprostszy nie wymaga zakupu zbyt dużej ilości materiałów. Jeśli zależy nam na zrobieniu nieco bardziej trwałych bombek z bibuły na choinkę, wówczas możemy zdecydować się na nabycie kul styropianowych, które wystarczy owinąć kolorową bibułą. W ten sposób także można wyczarować efektowne ozdoby na bożonarodzeniowe drzewko.

Najprostszą metodą na wykonanie bibułowych bombek jest sięgnięcie po szklankę (można też posłużyć się zwykłym cyrklem). Przy pomocy takich przedmiotów można najszybciej odrysować na bibule szablon bombki (samodzielnie też możemy zadecydować o wielkości bombki, którą chcemy uzyskać). Kolejnym etapem jest wycięcie narysowanych kółek, podzielenie ich na mniejsze odcinki i sklejenie ze sobą.

W podobny sposób możemy wykonać bibułowe gwiazdki, dzwonki i śnieżynki, które także wystarczy odrysować na bibule i wyciąć. Takie ozdoby z całą pewnością pomogą nam przystroić świąteczne drzewko i sprawią zarazem, że nasza choinka nabierze wyjątkowego charakteru na cały świąteczny okres.

Ciekawym pomysłem na choinkową ozdobę z bibuły może być także wykonanie kolorowego łańcucha. By stworzyć taką ozdobę, należy przygotować kawałki bibuły, które posłużą nam jako pojedyncze paski na łańcuch. Z kilku rolek bibuły w dowolnym kolorze wystarczy wyciąć paski o szerokości około trzech centymetrów, a następnie połączyć je ze sobą przy pomocy kleju. W ten sposób powstanie nam piękny bibułowy łańcuch na choinkę.

Dekoracje z bibuły na choinkę są nie tylko proste w wykonaniu, ale urzekają także swoim pięknym wyglądem. Dlatego warto wygospodarować nieco czasu na kilka dni przed świętami, by razem z dziećmi zabrać się za przygotowanie oryginalnych choinkowych ozdób z kolorowej bibuły.