Piękne tulipany, róże, słoneczniki z krępiny

Chociaż do najbardziej popularnych ozdób z bibuły zalicza się bibułowe palmy na Wielkanoc, to jednak przy pomocy tego materiału można stworzyć też wiele innych dekoracji. Szczególnie piękne wydają się być kolorowe kwiaty z bibuły, które można nawet łączyć ze sobą w całe bukiety. Takie kompozycje mogą nam przypominać o wiośnie nawet w środku mroźnej zimy.

Jednymi z prostszych kwiatów do wykonania z bibuły wydają się być tulipany. By przystąpić do zrobienia bibułowych tulipanów, wcześniej warto sobie wyciąć z tektury szablony płatka. Następnie sięgamy po krępinę (jest ona nieco grubsza i sztywniejsza od standardowej bibuły, dlatego lepiej nadaje się do tworzenia kwiatów) i odrysowujemy szablon, po czym wycinamy go nożyczkami.

Na wykonanie jednego tulipana z krępiny będziemy potrzebować cztery płatki. Kciukiem robimy delikatne wgniecenia, formując kształt płatków, a następnie z czarnej bibuły wycinamy kilka wąskich pasków (będą to pręciki kwiatka). Słupki zbieramy razem, otaczamy płatkami i związujemy drutem. Bibułowy tulipan jest już prawie gotowy, wystarczy jeszcze dorobić łodyżkę i liście (wystarczy sięgnąć po drucik i okręcić go zieloną bibułą).

W podobny sposób możemy wykonać także róże i słoneczniki z krępiny. Wykonanie takich kwiatków wydaje się być dość czasochłonne, ale za to efekty są naprawdę imponujące. Chcąc stworzyć różę z bibuły, również warto wcześniej narysować sobie szablon płatka na papierze, a następnie odrysować go na bibule i wyciąć. W przypadku róży potrzebnych nam będzie nieco więcej płatków (najczęściej od ośmiu do dwunastu, mogą być mniejsze i większe).

Drucik owijamy ciasno zieloną bibułą, uzyskując łodyżkę naszej bibułowej róży. Następnie przytwierdzamy do niej płatki (aby się nie odkleiły, można sięgnąć po klej). Do większych płatków należy dokleić mniejsze, uzyskując w ten sposób kwiat róży. Za każdym razem oczywiście płatki należy starannie zabezpieczyć, aby nam się nie odkleiły.

Z bibuły możemy stworzyć także piękne słoneczniki, które będą mogły dekorować nasz dom właściwie przez cały rok. Do wykonania słonecznika z krępiny będziemy potrzebować cienki drucik (może to być także wąski patyk), bibułę (w kolorze zielonym, żółtym, brązowym i czarnym), klej oraz nożyczki.

Drucik oklejamy zieloną bibułą, a następnie zabieramy się do tworzenia płatków słonecznika. Z krępiny w kolorze brązowym wycinamy szersze pasy, a następnie nieco mniejsze płatki z żółtej bibuły (powinny mieć one trójkątne zakończenia). Z zielonej bibuły możemy też przygotować liście, które przykleimy do łodyżki słonecznika. Żółte płatki przymocowujemy do jednego końca drucika, a następnie przyczepiamy brązowe paski. W ten sposób powstaje nam piękny słonecznik z krępiny.