Serca i inne gadżety na walentynki

Walentynki to szczególne święto, w trakcie którego zakochani obdarowują się rozmaitymi prezentami. Jak powszechnie wiadomo, największą radość sprawiają przede wszystkim te podarunki, które zostały wykonane samodzielnie i to właśnie one na ogół wywołują wzruszenie. Dlatego z okazji dnia zakochanych warto podarować bliskiej osobie własnoręcznie wykonane bibułowe kwiaty bądź serce z bibuły, którego przygotowanie wcale nie jest trudne.

Bibułowe gadżety na walentynki z całą pewnością sprawią radość każdej osobie, bez względu na wiek. Stosunkowo najprostszym do przygotowania prezentem na dzień zakochanych jest wykonanie serca z bibuły. Do jego zrobienia będziemy potrzebować bibułę w czerwonym kolorze, klej, nożyczki, watę oraz dowolne drobiazgi do dekoracji (może to być papier kolorowy, ale można też sięgnąć na przykład po brokat).

Pierwszym etapem do wykonania pięknego serca z bibuły jest złożenie dwóch kawałków bibuły ze sobą i wycięcie szablonu serca (o jego wielkości możemy zadecydować samodzielnie, ale postarajmy się, aby serce nie było zbyt małe). W ten sposób uzyskamy dwa serduszka, które następnie smarujemy klejem po krawędzi (tylko w górnej części) i sklejamy je ze sobą.

Ta część serca, która pozostanie niesklejona, posłuży nam do włożenia do środka waty, dzięki której serce przestanie być płaskie i nabierze ciekawszego wyglądu. Gdy włożymy już watę do środka, wówczas możemy serca skleić ze sobą przy pomocy kleju. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak przystąpienie do dekoracji bibułowego serca. Możemy go przyozdobić brokatem, ale możemy też sprawić, by taki drobiazg stał się spersonalizowany. W tym celu można na sercu wykleić na przykład imię ukochanego.

Bibułowe serce to oczywiście nie jedyna propozycja na własnoręcznie wykonany podarunek z bibuły na walentynki. W podobny sposób można wykonać też wiele innych gadżetów, wykorzystując własną fantazję i wyobraźnię. Można też zrobić bibułowego misia, wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni szablon (bez większych problemów możemy go wyszukać za pośrednictwem Internetu).

Ciekawym pomysłem może być też wykonanie walentynkowej kartki z bibuły, wewnątrz której napiszemy płynące prosto z naszego serca życzenia dla ukochanej osoby. Zrobienie takiej kartki także jest bardzo proste, gdyż wystarczy sięgnąć po blok techniczny i kolorową bibułę.

Bibułowe gadżety na walentynki z całą pewnością stanowią niezwykle urocze i wdzięczne przedmioty, które zaskoczą naszą drugą połówkę. Wykonanie takich przedmiotów jest nie tylko proste, ale i bardzo tanie, dlatego można je uzyskać nie wydając zbyt wiele.