Śliczne dzwonki z kolorowej bibuły

Bibuła jest tak miękkim i podatnym na modelowanie tworzywem, że z powodzeniem można ją wykorzystywać do tworzenia rozmaitych ozdób. Szczególnie piękne wydają się być łańcuchy i bombki z bibuły, ale w podobny sposób można też wyczarować wiele innych efektownych dekoracji. Na świątecznym drzewku mogą też zawisnąć śliczne dzwonki z kolorowej bibuły.

Stworzenie bibułowych dzwonków samo w sobie nie jest szczególnie trudne. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, warto przygotować sobie wszystkie niezbędne materiały. Do wykonania ślicznych dzwoneczków będziemy potrzebować przede wszystkim bibułę w różnych kolorach (żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim, itp.). Ponadto będą nam potrzebne także nożyczki oraz klej lub taśma klejąca.

Z niebieskiej, zielonej, żółtej lub w dowolnym innym kolorze bibuły wycinamy paski o szerokości około dziesięciu centymetrów. Oczywiście mogą być one również także nieco mniejsze, w zależności od tego, jakiej wielkości bibułowe dzwoneczki chcemy otrzymywać. Ich wielkość można też dostosować od wielkości drzewka bożonarodzeniowego – zbyt małe dzwonki nie sprawdzą się w przypadku dużej choinki i na odwrót.

Gdy paski będą już gotowe, wówczas sklejamy ze sobą brzegi bibuły, tak by powstał okrągły dzwoneczek. Jego brzegi z jednej strony możemy postrzępić, w zależności od własnych upodobań. Palcami delikatnie formujemy kształt dzwonka. W podobny sposób postępujemy z bibułą w każdym innym kolorze, tworząc dzwonki w różnych odcieniach.

Jeśli zależy nam na powieszeniu kolorowych dzwonków z bibuły na choince, wówczas do takich ozdób można dorobić jeszcze stosowne zawleczki (najprościej będzie je wykonać z nitki lub kreatywnego drucika). Dzięki temu wykonane przez siebie bibułowe dzwoneczki bez trudu powiesimy na bożonarodzeniowym drzewku, gdzie będą pełnić rolę pięknych i niezwykle oryginalnych ozdób.

Śliczne dzwonki z kolorowej bibuły oczywiście można wykorzystać też do stworzenia wielu innych dekoracji, a więc niekoniecznie musimy je wieszać na choince. Mogą to być dzwonki w jednym kolorze lub w wielu barwach, które będą ze sobą harmonijnie współgrać.

Takie ozdoby bardzo ładnie będą prezentować się także na stole lub na kuchennym parapecie. Możemy również pokusić się o ich przymocowanie do karnisza firanki lub zawiesić je tuż pod sufitem, otrzymując w ten sposób niebanalną i stylową dekorację, która podkreśli charakter całego naszego mieszkania lub domu.